Wybielanie zębów u dentysty to prawdopodobnie najbezpieczniejsza metoda, dentysta jest w stanie ocenić kondycję uzębienia, dobrać odpowiednią metodę, liczbę i długość sesji.

Efekt wybielania zależy od wyjściowego koloru zębów. Najlepsze efekty wybielania uzyskają osoby, które mają żółty odcień zębów.

Wybielanie zębów lampą Beyond Polus Advanced składa się z kilku kroków:

Najpierw dentysta sprawdza uzębienie, niektóre ubytki wymagają jedynie zabezpieczenia, inne musza być zaleczone przed zabiegiem. Dentysta jest w stanie ocenić i wybrać odpowiednią metodę.

Kolejny krok to zabezpieczenie tkanek miękkich i nałożenie żelu.

Następnie rozpoczyna się naświetlanie lampą Beyond. Światło emitowane przez lampę to zimne niebieskie światło, strumień przechodzi przez specjalne filtry, wycinające światło UV. Samo światło nie ma efektu wybielającego, aktywuje jedynie żel i przyśpiesza jego działanie. Dzięki temu ryzyko wystąpienia nadwrażliwości ograniczone jest do minimum.

Wybielanie zębów w gabinecie jest bezpieczne i nie uszkadza szkliwa. W przeciwieństwie d wybielania w domu, które może przynieść negatywne skutki, takie jak złuszczanie się szkliwa i wrażliwość na zimno i ciepło. Z tego powodu zaleca się wykonywanie zabiegu wyłącznie przez lekarza stomatologa.

Obejrzyj film przedstawiający wybielanie

wybielanie zębów Beyond

Zabieg nie jest bolesny. Większość ludzi doświadcza tylko lekkiej wrażliwości na szczotkowanie zębów po zabiegu.

Wybielanie zębów lampą Beyond w Krakowie

Image by Cezary from Pixabay

o wybielaniu